reklama


Ubodzy są dla nas darem

numer 2486 - 19.11.2019Kościół

POMOC UBOGIM Jezus spożywał z ubogimi posiłek i my robimy to samo, naśladujemy Jezusa – powiedział kard. Konrad Krajewski. W niedzielę w Kościele obchodziliśmy III Światowy Dzień Ubogich. Tego dnia w Watykanie odbył się posiłek papieża z ubogimi.

Głównym wydarzeniem watykańskich obchodów Dnia Ubogich była poranna Eucharystia w bazylice św. Piotra, w której uczestniczyli biedni, bezdomni i potrzebujący wraz z niosącymi im wsparcie wolontariuszami z różnych organizacji pomocowych. Po liturgii 1500 osób, reprezentujących wszystkie włoskie diecezje, zostało zaproszonych do Auli Pawła VI na obiad z Ojcem Świętym. Franciszek nazwał go „obiadem w gronie przyjaciół”. Dziękował gościom za przybycie i modlił się o błogosławieństwo dla nich oraz ich rodzin.

Jałmużnik papieski wskazuje na ewangeliczne znaczenie tej inicjatywy. – Papież chce przy wspólnym stole zjednoczyć tych, którzy cierpią, z tymi, którym się udało i mogą innym ofiarować posiłek czy konkretną pomoc – mówi Radiu Watykańskiemu kard. Konrad Krajewski, papieski jałmużnik.

– Jezus mówi do Zacheusza: zejdź z drzewa, idę do twojego domu m.in. po to, by spożyć z tobą posiłekzawartość zablokowana

Autor: sm


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama