Tramwajem do Wilanowa

​Warszawa Umowa na projekt nowej linii

numer 2486 - 19.11.2019

Tramwaje Warszawskie wyłoniły projektanta 12-kilometrowego odcinka trasy tramwajowej do Miasteczka Wilanów. Została już wybrana oferta, która zmieściła się w kosztorysie spółki. Wykonawcą będzie krakowskie przedsiębiorstwo Progreg.

Tramwaj do Wilanowa połączy Miasteczko Wilanów i stację metra Pole Mokotowskie. Przetarg w tej sprawie został ogłoszony we wrześniu tego roku. W połowie października otworzono oferty i wybrano jednego z wykonawców, którego propozycja zmieściła się w kosztorysie Tramwajów Warszawskich przeznaczonych na ten cel. Łącznie wpłynęło pięć ofert.

Przypomnijmy, że inwestycja była zapowiadana przez władze Warszawy jako część większego projektu, który obejmie budowę ok. 20-kilometrowej trasy z Woli przez stację Warszawa Zachodnia, Ochotę, Mokotów aż do Wilanowa. Inwestycję podzielono na kilka odcinków. Rozstrzygnięty właśnie przetarg obejmuje budowę dwóch o długości 12 km. Realizację umowy przewidziano na lata 2021–2023.

Wybrany wykonawca będzie musiał przygotować kompletną dokumentację. Do jego zadań będzie należało także zdobycie niezbędnych pozwoleń do przeprowadzenia inwestycji. „Jednym z najważniejszych dokumentów do pozyskania będzie pozwolenie na budowę” – czytamy w informacji na stronie internetowej Tramwajów Warszawskichzawartość zablokowana

Autor: Anna Gębalska-Berekets


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama