reklama


​Wspierajmy ich nie tylko od święta

numer 2486 - 19.11.2019

W minioną niedzielę po raz trzeci obchodzono Światowy Dzień Ubogich zainicjowany przez Papieża Franciszka. W wydarzeniu wzięło udział aż pięć organizacji z Warszawy. Jedną z nich była Fundacja Kapucyńska, na co dzień pomagająca osobom najuboższym i wykluczonym. Wolontariusze już od wczesnych godzin porannych wydawali gorące napoje i ciasta.

Tegoroczny Światowy Dzień Ubogich odbywał się pod hasłem zaczerpniętym z Psalmu 9: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Zakon Braci Mniejszych Kapucynów i Fundacja Kapucyńska od wielu dni szykowały się do tego wydarzenia, rozsyłając informacje do wolontariuszy i koordynując plan działania. A był on bardzo napięty.

Pierwsi chętni do otrzymania pomocy pojawili się już przed godz. 8. Zostały wydane gorące napoje i słodkości od darczyńców. Występ Janka Kataryniarza skutecznie rozbudził niewyspanych i napełnił ich pozytywną energią. O godz. 11 rozpoczęła się msza św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej 13. Brat Michał Gawroński koncelebrujący mszę zaapelował w homilii o to, aby Słowo Boże natchnęło każdego do wspierania na różne sposoby potrzebujących. Po obiedzie wyświetlono film „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Atmosferę w klasztornym pomieszczeniu budowały stojące na stołach lampiony wykonane przez wolontariuszy i podopiecznych na zajęciach, które odbywają się w piątki w Domu bł. Aniceta Koplińskiegozawartość zablokowana

Autor: Katarzyna Kasjanowicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama