Zabrakło sił

Dodano: 19/11/2019 - numer 2486 - 19.11.2019
Pomimo licznych braków kadrowych legioniści przez ponad 30 minut grali z brązowym medalistą mistrzostw Polski jak równy z równym. Ostatnia kwarta zadecydowała o triumfie Asseco Arki Gdynia.  Udanie debiutancki mecz w barwach Legii rozegrał Milan Milovanović. Serb szybko zdobył 6 pkt, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 6:3. Ze strony gdynian dwoma trafieniami z dystansu odpowiedział Josh Bostic. Po celnych rzutach osobistych Michała Michalaka na tablicy wyników na trzy minuty przed końcem kwarty widniał remis 10:10. Po bardzo wyrównanej walce warszawianie okazali się lepsi w premierowej części meczu (17:14). Od początku drugiej kwarty Arka chciała wyjść na prowadzenie, przeprowadziła kilka udanych akcji, ale legioniści odpowiadali trafieniami. Gdynianie w końcu wyszli na czoło