reklama


​Wrocław walczy ze smogiem

numer 2486 - 19.11.2019

330 mln zł chce przeznaczyć Wrocław do 2024 r. na działania związane z likwidacją starych pieców. Mieszkańcy jednego lokalu będą mogli otrzymać w sumie 20 tys. zł na wymianę pieca i okien, a także ubiegać się o zwolnienia z czynszów i dopłaty do rachunków.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w przesłanym komunikacie zadeklarował, że do 2024 r. zlikwidowane zostaną wszystkie stare piece w miejskich kamienicach. Aby oszacować skalę problemu, miasto w lipcu 2018 r. podpisało z Politechniką Wrocławską umowę na kompleksowe badania sposobu ogrzewania mieszkań, które miały pomóc oszacować m.in. liczbę kopciuchów w mieście. Z przedstawionego niedawno raportu wynika, że lokale prywatne generują ponad 60 proc. niskiej emisji.

– Po 10 miesiącach badań znana jest już dokładna liczba lokali, w których należy usunąć piece – poinformował prezydent Wrocławia. Dodał, że takich lokali jest 20 tys. Jak tłumaczył, liczba ta uwzględnia lokale znajdujące się w budynkach stuprocentowo miejskich, te w zasobie mieszanym, czyli budynkach, w których część mieszkań jest prywatna, a część gminna, oraz domy jednorodzinne.

Sutryk podkreślił, że diagnoza Politechniki Wrocławskiej stała się dla miasta podstawą do opracowania nowej strategii walki z niską emisjązawartość zablokowana

Autor: jw


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama