„GP” ujawnia aferę z marszałkiem Grodzkim w tle

numer 2487 - 20.11.2019Polska

GAZETA POLSKA 8 października 2013 r. Tomasz Grodzki, szef klubu radnych PO w Szczecinie, zapowiedział, że radni PO nie poprą uchwały pozwalającej na rozbudowę centrum handlowego Galaxy, „aby w tym miejscu stworzyć coś, co byłoby wizytówką miasta”. Dzień później w restauracji Sowa i Przyjaciele Krzysztof K., przedstawiciel właściciela Galaxy, podpowiedział Olgierdowi Geblewiczowi, marszałkowi województwa, jak radni PO mogą wycofać się z blokowania jego rozbudowy: „Niech się pójdą wy*rać, k*wa, w tym momencie”.

Pięć dni później obecny marszałek Senatu zmienił zdanie w sprawie Galaxy i zagłosował „za”. Jak wyjaśnił, przekonały go „bardzo rzeczowe” argumenty inwestora – czytamy w dzisiejszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”.

Z zawodu jest chirurgiem klatki piersiowej i transplantologiem, specjalizuje się w przeszczepach płuc. W 2010 r. otrzymał tytuł profesora nauk medycznych. Karierę polityczną zaczynał w samorządzie, będąc radnym miejskim z ramienia Platformy Obywatelskiej. Był również dyrektorem jednego ze szczecińskich szpitali. W głosowaniu na marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego poparło 51 senatorówzawartość zablokowana

Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama