Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

W Tychach wyprodukowano auto nr 12 000 000

Dodano: 20/11/2019 - numer 2487 - 20.11.2019
fot. mat. pras./d
fot. mat. pras./d
Jest nowy, tym razem polski rekord w branży motoryzacyjnej – 12 mln samochodów wyprodukowała dotąd fabryka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Poland w Tychach. Pojazd, który pokonał tę magiczną granicę, to produkowany na Śląsku od 2007 r. Fiat 500. Według ekspertów perspektywy dla branży moto w Polsce rysują się optymistycznie. Ta wiadomość jest ważna nie tylko dla samej firmy FCA, która ma wielkie plany i chce się połączyć z francuskim koncernem PSA, lecz także dla naszej gospodarki, bowiem branża moto należy do największych pracodawców i eksporterów – mówi Adrian Ostrowski, analityk finansowy. W czołówce największych spółek w Polsce jest już ok. 20 firm motoryzacyjnych, a wartość wyrobów wszystkich fabryk w ubiegłym roku sięgnęła
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze