Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Za rosyjski gaz przepłacaliśmy rocznie miliard złotych

Dodano: 20/11/2019 - numer 2487 - 20.11.2019
Wypowiedzenie Gazpromowi kontraktu jamalskiego z dniem 31 grudnia 2022 r. jest nieodwołalne – zapewnił Piotr Woźniak, prezes PGNiG. Koncern spodziewa się odwetu ze strony Rosjan, ale jest na to przygotowany. Ma magazyny pełne gazu i wkrótce uruchomi sprzęt do suszenia nadmiernie zawodnionego gazu. Za błękitne paliwo dostarczane przez rosyjski Gazprom momentami płaciliśmy najwięcej w Europie. W stosunku do cen rynkowych od 2014 r. spółka przepłacała ok. 1 mld zł rocznie. Próby renegocjacji cen spełzły na niczym. PGNiG musiał skierować sprawę do arbitrażu międzynarodowego. Prezes Woźniak spodziewa się, że na przełomie 2019 i 2020 r. zapadnie wyrok w procesie, który ciągnie się już od 2011 r. Korzystne dla Polski rozstrzygnięcie sprawy spowoduje, że cena za
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze