Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polski atom zbudują Amerykanie?

Dodano: 20/11/2019 - numer 2487 - 20.11.2019
REAKTORY \ Powstanie nowy podmiot, który zajmie się budową elektrowni jądrowej, a kwestia sfinansowania projektu rozstrzygnie się w ciągu kilku miesięcy – powiedział pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Wiele wskazuje na to, że Polska zdecyduje się na technologię amerykańską. Piotr Naimski, który funkcję pełnomocnika będzie pełnił przez kolejne cztery lata, powiedział podczas Polsko-Amerykańskiego Forum Przemysłu Jądrowego w Warszawie, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy powstanie nowy podmiot, który zajmie się budową elektrowni jądrowej. Rozstrzygnięta też zostanie kwestia sfinansowania projektu. – To będzie całkiem nowa spółka, w której 51 proc. udziałów będą miały podmioty pozostające pod kontrolą państwa. Szukamy
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze