Dokończą obwodnicę Marek

​ WARSZAWA NOWE UMOWY ZAWARTE PRZEZ GDDKIA

numer 2487 - 20.11.2019

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała dwie umowy na dokończenie obwodnicy Marek. To, czego nie skończyła wyrzucona z budowy włoska firma Salini, dokończy Strabag. Teraz prace mają zakończyć się wiosną 2021 r.

Podpisane zostały dwie umowy: na kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S8 od węzła Marki do węzła Kobyłka (z węzłem) oraz na pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizowanymi robotami. „Wykonawcą inwestycji jest Strabag sp. z o.o. Wartość umowy wynosi ok. 166 mln zł, a czas realizacji to 10 miesięcy od daty zawarcia umowy (z wyłączeniem okresu zimowego). Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest wiosną 2021 r.” – informuje GDDKiA w komunikacie i dodaje, że nadzór inwestorski nad realizacją przedsięwzięcia będzie prowadził Prokom Construction sp. z o.o. Umowa o wartości ok. 2,7 mln zł zakończy się w maju 2022 r. 

Zadaniem wykonawcy jest dokończenie prac, takich jak: węzeł Kobyłka (łącznice, drogi dojazdowe i najazdy na obiekt), węzeł Marki (zjazd z obwodnicy w Markach), węzeł Zielonka (drogi dojazdowe do węzła), najazdy na wiadukt w ciągu ul. Dworkowej, kładka w rejonie ulzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama