​W piątek otwarcie wiaduktu na Postępu

numer 2487 - 20.11.2019

Otwarcie wiaduktu na ulicy Postępu nad ul. Marynarską ma nastąpić w najbliższy piątek – poinformowała Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Jak przekazała Małgorzata Gajewska, Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie wiaduktu na ul. Postępu nad ul. Marynarską. – Jego otwarcie ma nastąpić w najbliższy piątek – powiedziała i dodała że o godzinie otwarcia Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformuje w czwartek.

Przebudowa ul. Marynarskiej rozpoczęła się w 2016 r. i obejmowała m.in. zlikwidowanie skrętu w lewo z ul. Marynarskiej w ul. Postępu, postawienie w ciągu ul. Postępu wiaduktu drogowego umożliwiającego bezkolizyjny przejazd nad ul. Marynarską oraz przebudowanie torowiska tramwajowego od skrzyżowania z ul. Rzymowskiego do nowej pętli przy ul. Suwak. Dodatkowo na skrzyżowaniu z ul. Wynalazek istniejące w tym miejscu przejście ze światłami dla pieszych zostało zastąpione kładką.

Początkowo termin zakończenia prac był wyznaczony na lipiec 2018 r., jednak – jak przyznaje Małgorzata Gajewska – podczas prac napotkano różnego rodzaju kłopoty, które opóźniły inwestycjęzawartość zablokowana

Autor: jm


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama