Projekty osiedla Mieszkanie+

numer 2487 - 20.11.2019

Sześć pracowni architektonicznych z Poznania, Krakowa i Warszawy przeszło do drugiego etapu konkursu na projekt osiedla Mieszkanie+ we Wrocławiu. Wyniki będą ogłoszone w marcu 2020 r. Na wrocławskim Zakrzowie powstanie ok. 1100 mieszkań.

Z przesłanego komunikatu PFR Nieruchomości wynika, że do drugiego etapu konkursu przeszły trzy warszawskie pracownie: 22Architekci, Kuryłowicz & Associates oraz pracownia Artchitecture, dwa krakowskie biura projektowe: B2 Studio i BE DDJM Architekci, a także ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska z Poznania.

– Organizując konkursy architektoniczne, nie tylko poszukujemy śmiałych wizji, ale także projektów, które będą zyskiwały na wartości wraz z upływem czasu. To mają być mieszkania, w których będzie się dobrze żyło nie tylko za pięć czy dziesięć, ale także za 50 lat. Jak znaleźć takie projekty? Nie ma na to lepszej metody niż otwarty konkurs – podkreślił prezes zarządu PFR Nieruchomości SA Mirosław Barszcz.

Jak podano, na czele składu sędziowskiego stanął dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki Bolesław Stelmach. Złożone projekty będą oceniali także przedstawiciele Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, członkowie wrocławskiego oddziału SARP, eksperci Polskiego Holdingu Nieruchomości i spółki PFR Nieruchomości.

Zgodnie z założeniami we Wrocławiu na terenie przy ulzawartość zablokowana

Autor: jw


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się