Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Porażka kasty

Dodano: 21/11/2019 - numer 2488 - 21.11.2019
Nadzwyczajna kasta poniosła klęskę w kolejnej batalii mającej na celu wydobycie się Polski z systemu postkomunistycznego. Trybunał Sprawiedliwości UE, wbrew oczekiwaniom postkomuny, nie odpowiedział, że Izba Dyscyplinarna czy KRS są niezgodne z unijnym prawem. A przecież celem pytań, jakie do Trybunału skierowali sędziowie Sądu Najwyższego, była delegalizacja zarówno Izby, jak i KRS. Płacz i rozczarowanie w zakamarkach kastowych gabinetów były pewnie pierwszą reakcją. Z wyroku wynika bowiem jeszcze jasno to, co polski rząd mówił od początku – że Trybunałowi w Luksemburgu nic do tego, jak kształtowany jest system sądownictwa w krajach członkowskich Unii Europejskiej. TSUE po prostu nie jest uprawniony do oceny zasad funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości. Wyrok Trybunału nie
     

66%
pozostało do przeczytania: 34%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze