Izrael panuje nad syryjskim niebem

BLISKI WSCHÓD \ Irańskie bojówki celem nalotów

numer 2488 - 21.11.2019Świat

Izraelskie lotnictwo znów zaatakowało irańskie i syryjskie cele wojskowe w Syrii. Był to odwet za ostrzał rakietowy terytorium izraelskiego, który miał miejsce dzień wcześniej.

Izraelski rzecznik wojskowy płk Avichay Adraee poinformował, że lotnictwo zaatakowało kilkadziesiąt celów wojskowych należących do irańskich oddziałów Quds, będących zagranicznym ramieniem Irańskich Strażników Rewolucji, i pozycji armii syryjskiej na terytorium Syrii. W nalotach użyte miały zostać rakiety ziemia–powietrze.

Większość rakiet wystrzelonych przez izraelskie samoloty nad stołecznym Damaszkiem została zniszczona przez obronę przeciwlotniczą przed osiągnięciem celów – poinformowała z kolei syryjska agencja prasowa SANA. W ataku miało zginąć dwóch cywilów, a kilku innych miało zostać rannych.

To kolejny atak izraelskich sił na terytorium Syrii. Ich celem jest zniszczenie irańskich obiektów wojskowych. Teheran wykorzystuje konflikt w tym kraju do ustanowienia tam swojej stałej obecności militarnej, co Izrael interpretuje jako bezpośrednie zagrożenie dla własnego bezpieczeństwazawartość zablokowana

Autor: Petar Petrović


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama