Szok w Londynie

​TOTTENHAM \ Jose Mourinho następcą Mauricia Pochettino

numer 2488 - 21.11.2019Sport

Finał Ligi Mistrzów i jeden z najbardziej udanych sezonów w historii klubu to było za mało. Ku zaskoczeniu wszystkich w środę rano Mauricio Pochettino został zwolniony z funkcji trenera Tottenhamu. Zastąpił go Jose Mourinho.

Powodem zwolnienia Argentyńczyka były słabe wyniki w krajowych rozgrywkach. W obecnym sezonie ligi angielskiej Koguty z tylko trzema zwycięstwami w 12 meczach zajmują dopiero 14. miejsce w tabeli. Mourinho natomiast bez pracy pozostawał od blisko roku, kiedy został zwolniony z Manchesteru United, z którym nie odniósł spodziewanych sukcesów. – Wysoka jakość składu, a także młodzieżowej akademii ekscytuje mnie. To właśnie możliwość pracy z tymi zawodnikami była dla mnie najbardziej atrakcyjna – powiedział Portugalczyk.

Oprócz kiepskich wyników w lidze powodem zmian była równie słaba atmosfera w drużynie. Cieniem samego siebie z poprzednich rozgrywek jest Christian Eriksen. A według plotek powodem jego zjazdu jest obyczajowy skandal. Jak w październiku donosiły brytyjskie media, żona Duńczyka miała zostać przyłapana na romansie… z klubowym kolegą Janem Vertonghenem. Jako rzekomy dowód w mediach pojawiło się zdjęcie Belga z podbitym okiem, co miało być karą wymierzoną przez Duńczyka za zaistniałą sytuację. Obaj piłkarze zdementowali pojawiające się plotki.

Tottenham notował wtopy nie tylko w Premier League, lecz także w Lidze Mistrzów, przegrywając m.inzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama