Bomba na budowie

Warszawa Znaleziony niewybuch – ewakuacja około tysiąca osób

numer 2488 - 21.11.2019

Wczoraj na budowie metra na Bródnie znaleziono niewybuch. Na znalezisko trafił operator koparki. Wezwano saperów, a około tysiąca osób trzeba było ewakuować, w tym znajdujące się w pobliżu placówki oświatowe. Utrudnienia trwały wiele godzin, bo zmienione zostały trasy tramwajów i autobusów. Po południu sytuacja wróciła do normy, gdy saperzy wywieźli niebezpieczne znalezisko.

Niewybuch znaleziono wczoraj rano na budowie metra na Bródnie. Jeden z operatorów koparki wykopał pocisk o średnicy 30 cm i długości 60 cm. Podczas działań saperów, policji i straży pożarnej ewakuowano pracowników budowy, uczniów pobliskiej szkoły podstawowej, lokatorów trzech bloków i pracowników centrum usługowego. W sumie było to około tysiąca osób.

– Około godz. 12 ta część mojej szkoły, która znajdowała się w strefie zagrożenia wybuchem niewypału, została ewakuowana na bezpieczną stronę. My poszliśmy do innej sali lekcyjnej, a do naszej sali gimnastycznej przyszli uczniowie z innej szkoły, z ul. św. Hieronima, która cała była zagrożona. Choć według planu nasze lekcje już się skończyły, nie mogliśmy wyjść ze szkołyzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama