Być albo nie być Białej Gwiazdy

​pko bp Ekstraklasa \ Wisła Kraków pozyskała sponsora i reprezentanta Kazachstanu

numer 2495 - 29.11.2019Sport

Wciąż wiele jest zawirowań w przeżywającej kłopoty finansowo-sportowe Wiśle Kraków, która zamyka tabelę ekstraklasy. Przed meczem z Lechią Gdańsk pozyskano reprezentanta Kazachstanu Grigorija Żukowa oraz podpisano umowę z nowym sponsorem. Dla Wisły rozpoczyna się walka o zachowanie ekstraklasowego bytu.

Władze Wisły Kraków nie zamierzają bezradnie czekać, aż drużyna piłkarska spadnie z ekstraklasy. W środę podpisano kontrakt z reprezentantem Kazachstanu Grigorijem Żukowem, a także zaprezentowano nowego sponsora – firmę Nowak-Mosty. Nowy dobrodziej Wisły ma być w klubie co najmniej przez 13 miesięcy. Warunkiem umowy jest gra w klubie Jakuba Błaszczykowskiego.

Nazwa potentata na rynku projektowania i budowy mostów oraz wiaduktów pojawi się na rękawkach koszulek piłkarzy już w niedzielnym meczu z Lechią. – Niech to nie będzie mylące, będzie to drugi największy sponsor Wisły, jeśli chodzi o wysokość wsparcia finansowego – powiedział p.o. prezes Wisły SA Piotr Obidziński, który nie kryje, że sytuacja klubu zarówno pod względem sportowym (zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli), jak i finansowym nie jest łatwa.

– Po trudnym czasie ratowania Wisły zakładaliśmy, że przyjdzie czas mozolnej pracy u podstaw i budowania klubu od zera. Spodziewaliśmy się, że mogą przyjść kryzysy sportowe i medialne. Nasza ekipa ratunkowa – Jakub Błaszczykowski, Jarosław Królewski i Tomasz Jażdżyński, którzy w styczniu przejęli zarządzanie piłkarską spółką, po nieudanej sprzedaży jej akcji zagranicznym inwestorom – ciężko pracuje. Takie dni jak ten napawają nas optymizmem – stwierdził Obidziński. Nie podano oficjalnie, jaka kwota zasili konto krakowskiego klubu, ale można szacować, że będzie to ponad milion złotych.

Obidziński, który w Wiśle pracuje od stycznia, a od 1 lipca pełni obowiązki prezesa zarządu, ujawnił także niektóre dane finansowe piłkarskiej spółki. W 2018 r. wygenerowała ona 7,478 mln zł strat. W obecnym z kolei wypracowała 7,683 mln zł zysku.

Realne zadłużenie na 31 grudnia 2018 r. wynosiło 37,504 mln zł, a obecnie zostało ono zredukowane do 28,213 mln złzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama