Boniek: Nie chcę trafić na Włochów

​Euro 2020 \ W sobotę w Bukareszcie odbędzie się losowanie finałów piłkarskich mistrzostw Europy

numer 2496 - 30.11.2019Sport

W sobotę dzień prawdy dla reprezentacji Jerzego Brzęczka. W dużej mierze od szczęścia w losowaniu zależeć będzie, czy na Euro 2020 powtórzymy sukces z poprzednich mistrzostw Europy, kiedy awansowaliśmy do ćwierćfinału. Prezes PZPN Zbigniew Boniek obawia się grupy z Włochami, bo wiązałoby się to z podróżami na linii Baku–Rzym.

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, wyjaśnia, że myśli przede wszystkim o kibicach, dla których podróż do Baku mogłaby być uciążliwa. – Na razie czuję spokój, choć pewnie podczas losowania jakieś podniecenie się pojawi. Ale nareszcie poznamy rywali i będziemy mogli sobie to wszystko wyobrazić – powiedział Boniek. – Najbardziej bym nie chciał trafić na Włochów, bo logistycznie ta grupa w ogóle mi się nie podoba. Rozgrywalibyśmy mecze w Rzymie i Baku, a to nie są najlepsze destynacje dla kibiców – przyznał.

Boniek, gdyby mógł wybierać, chciałby, aby Polacy znaleźli się w grupie razem z Niemcami (wówczas mecze odbywałyby się w Monachium i Budapeszcie), Anglią (Londyn i Glasgow) lub Hiszpanią (Bilbao i Dublin).

– Myślę tu przede wszystkim o naszych kibicach. Na Wyspach, wiadomo, Polaków jest mnóstwo. Do Monachium i Budapesztu łatwo się dostać. Te podróże nie będą wtedy uciążliwe, a my chcemy, by fani mogli być z nami na miejscu. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że łatwych grup już nie ma. Nas pewnie na wygranie całego turnieju nie stać, ale będziemy chcieli odpaść jak najpóźniej, a najlepiej – wcale! – zaznaczył prezes PZPN.

Zbigniew Boniek chciałby uniknąć Włochów w grupie także ze względów sentymentalnych. – Moje serce bije dla Polski, ale we Włoszech mam wielu przyjaciół. I właśnie dlatego nie chciałbym z nimi rywalizowaćzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama