Ta ostatnia niedziela

​Formuła 1 \ Wszystko wskazuje na to, że w Abu Zabi czeka nas ostatni wyścig Roberta Kubicy w karierze

numer 2496 - 30.11.2019Sport

Robert Kubica przyznał, że niedzielny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Abu Zabi może być jego ostatnim. – Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, ale to najbardziej prawdopodobny scenariusz – powiedział polski kierowca. Następcą Kubicy w Williamsie będzie Kanadyjczyk Nicholas Latifi.

Nie będzie mnie tu w przyszłym roku, może to być mój ostatni wyścig w Formule 1. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, ale to najbardziej prawdopodobny scenariusz. I najbardziej realistyczny na teraz. Mam nadzieję, że ten weekend przyniesie sporo frajdy. Postaramy się zakończyć sezon na najwyższym możliwym poziomie – zaznaczył Kubica.

Przed ostatnim wyścigiem sezonu 2019 Kubica zdobył tylko jeden punkt. Stało się to w Grand Prix Niemiec. Kubica zawdzięcza go m.in. dyskwalifikacji obu zawodników Alfy Romeo.

– Dobre jest to, że zespół pozostał zmotywowany i zjednoczony. Pracownicy w fabryce dawali z siebie wszystko, pracowali bardzo ciężko. Tego nie widać w trakcie weekendu, a naprawdę trzymali się razem i się nie oszczędzali. Mimo że mieliśmy najwolniejszy samochód w stawce – dodał.

Na razie nie wiadomo, gdzie Kubica będzie jeździł w przyszłym sezonie. Nadal ma ważny kontrakt z Orlenem. Polak już we wrześniu ogłosił, że po tym sezonie rozstaje się z Williamsem. Jak podaje serwis GPToday.net, w kolejnym roku ma być kierowcą testowym i rezerwowym teamu Racing Point. Według dziennikarzy tego serwisu o zatrudnienie 34-letniego Polaka w tej roli stara się też zespół Haas.

Następcą Kubicy w Williamsie bedzie Nicholas Latifi. Kanadyjczyk zajął tym samym ostatnie wolne miejsce w składzie ekip startujących w mistrzostwach świata na 2020 rzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama