Tygrysy w drodze

numer 2497 - 02.12.2019Polska

ZWIERZĘTA Pięć tygrysów uratowanych z transportu, który pod koniec października utknął na granicy, wyruszyło w sobotę wieczorem z poznańskiego zoo do azylu w Hiszpanii. Zwierzęta czeka ok. 30-godzinna podróż. Na miejscu będą najprawdopodobniej dopiero w poniedziałek.

Tygrysy ruszyły, wszystko się pięknie udało. Cała akcja poszła tak bardzo sprawnie, że sami byliśmy zaskoczeni naszym tempem, szczególnie przy takiej temperaturze i po ciemku. Ekipa bardzo, bardzo się spisała, i nasza, i lekarze – zarówno nasz doktor, jak i lekarz z Hiszpanii – powiedziała PAP rzeczniczka poznańskiego zoo Małgorzata Chodyła. – Dwa z tygrysów niekoniecznie chciały od razu spać, musiały dostać dodatkową dawkę środka usypiającego, i trochę napędziły nam dodatkowego strachu. Były takie momenty, że zaciągaliśmy całe powietrze z Poznania w nasze płuca, ale wszystko poszło gładko – dodała.

Chodyła wskazała, że „tygrysy wybudziły się szybciutko, bo przez ten stres szybko metabolizowały leki”. – Ekipa, która będzie je teraz transportowała, jest bardzo doświadczona, samochody są ogrzewane, świetnie przystosowane. Do zwierząt można zajrzeć, można je obsługiwać, karmić, poić – powiedziałazawartość zablokowana

Autor: Iggys


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama