Różowe okulary Sakiewicza

​KSIĄŻKA \ Bajkowy „Pociąg życia” odwiedził Warszawę

numer 2497 - 02.12.2019Kultura

Bajki są wszędzie. Wystarczy to sobie wyobrazić. Kto wie, może wasi rodzice zmieniają się w nocy w księżniczki czy rycerzy. Może pani poseł Dominika zamienia się w dobrą wróżkę, a poważny dziennikarz Adrian w krasnala – w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem, autorem książki „Pociąg życia. Bajki dla Kostka i Mateuszka”.

Pełno kolorowych balonów, przybijający piątki Buzz Astral (jeden z głównych bohaterów serii „Toy Story”), zdrowe przekąski w fantastycznych kształtach oraz wesoła fotobudka, w której można było założyć różowe okulary – takie atrakcje witały dzieci oraz ich rodziców i dziadków w piątkowy wieczór w Galerii Porczyńskich. Okazją do tego bajecznego spotkania była dopiero co wydana książka Tomasza Sakiewicza „Pociąg życia. Bajki dla Kostka i Mateuszka”.

Do czytania opowieści autor książki zaprosił wyjątkowych gości. Poseł PiS Dominika Chorosińska (po godzinach dobra wróżka) fenomenalnie zinterpretowała bajkę o Urwisku – małym bałaganiarzu, który wędruje po domach, czyniąc nieporządek taki, że trudno potem posprzątać, a jeszcze trudniej coś znaleźć.

Publicysta „Codziennej” Adrian Stankowski (po godzinach krasnoludek) przeczytał bajkę o różowych okularach, dzięki którym wszystko staje się wyjątkowezawartość zablokowana

Autor: Anna Krajkowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama