​Andrzej Duda idzie po drugą kadencję

numer 2498 - 03.12.2019Polska

WYBORY PREZYDENCKIE Polska polityka zbliża się do rozpoczęcia okresu kolejnej kampanii wyborczej. Tym razem dotyczy to przyszłorocznych wyborów prezydenckich. Obecnie największa uwaga skupiona jest na Platformie Obywatelskiej, w której już 14 grudnia prawybory wyłonią pretendenta, który będzie reprezentował to ugrupowanie. Uwagę opinii publicznej przykuwa również postać Szymona Hołowni.

Wydaje się, że sytuacja w PO wokół wyborów prezydenckich jest dość napięta. Tygodnik „Wprost” informuje, że Małgorzata Kidawa-Błońska w gronie zaufanych osób zapowiedziała, że Grzegorz Schetyna nie powinien być dłużej liderem partii. Ma być wściekła na Schetynę za to, że namówił Jacka Jaśkowiaka do startu w prawyborach.

– PO od wielu lat jest pogrążona w dychotomicznym sporze wewnętrznym, jeśli chodzi o personalia – podkreśla w rozmowie z „Codziennej” prof. Rafał Chwedoruk, politolog.

Ekspert zaznacza, że może to być również element szerszej gry politycznej wewnątrz partii, ponieważ jego zdaniem najgorszym scenariuszem dla Kidawy-Błońskiej byłby brak kontrkandydata w prawyborach.

– Przyzwyczailiśmy się już do ciągłych sporów w POzawartość zablokowana

Autor: Marlena Nowakowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama