fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Trwa walka o polskich przewoźników

​TRANSPORT \ Coraz więcej przeciwników obecnych zapisów w pakiecie mobilności

numer 2498 - 03.12.2019Gospodarka

Stanowisko państw członkowskich UE w sprawie pakietu mobilności się zmienia. Do grupy krajów uznających zapisy za szkodliwe dołączyła Portugalia – poinformował w Brukseli minister transportu Andrzej Adamczyk. – Możliwe jest odejście od rozwiązań szkodliwych dla polskich firm transportowych – dodał.

Sprawa dotyczy forsowanych przez część państw Zachodu, m.in. Francję i Niemcy, kontrowersyjnych regulacji, które zakładają m.in. objęcie przewoźników drogowych przepisami o delegowaniu pracowników, co zwiększy koszty dla firm. Polska, a także inne kraje naszego regionu, które sprzeciwiają się tym rozwiązaniom, wskazują na ich protekcjonistyczny charakter. Obawiają się, że uderzą one w ich przewoźników drogowych.

Jak poinformował w poniedziałek Adamczyk, stanowisko niektórych państw członkowskich UE w sprawie pakietu mobilności się zmienia. Mają coraz więcej zastrzeżeń do projektu w takim kształcie, w jakim w ostatnich tygodniach jest on w Brukseli forsowany. – Wcześniej nie było mniejszości blokującej prace nad pakietem mobilności, ale jeśli liczba państw będących im przeciwnych byłaby wystarczająco duża, prace mogłyby utknąć w miejscu – powiedział ministerzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama