​Złoty certyfikat dla śląskiej Kopalni Srebra

numer 2498 - 03.12.2019Gospodarka

TURYSTYKA Już po raz siedemnasty Polska Organizacja Turystyczna przyznała certyfikaty dla wyróżniających się produktów i usług turystycznych. Złoty certyfikat POT otrzymała zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, która od lipca 2017 r. jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Celem organizowanego przez POT konkursu na najlepszy produkt turystyczny jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej Polski. Nagradzane są produkty, które wyróżniają się na tle branży. Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach jest unikatową atrakcją turystyczną na skalę europejską. To jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie dawnej kopalni srebra (długość 1,7 km, z tego 270 m przepływa się łodziami podziemną sztolnią).

Certyfikaty POT otrzymały: Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, ENOTarnowskie (turystyka winiarska), PGE Narodowy, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Emigracji w Gdyni, Park Etnograficzny Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Światowy Geopark UNESCO Łuk Mużakowa, Twierdza Srebrna Góra, zamek Czocha oraz zamek Książ w Wałbrzychuzawartość zablokowana

Autor: Marek Wojciechowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama