​W sieci oszustów

numer 2498 - 03.12.2019

Czas przedświąteczny to wytężony okres pracy dla... oszustów, którzy wyłudzają pieniądze, sprzedając w sieci nieistniejący towar lub udający markowe wyroby, tak jak w przypadku grupy zatrzymanej przez stołecznych policjantów. Coraz częściej zdarzają się przypadki realizowania transakcji autoryzowanych skradzioną tożsamością. Więcej słyszy się także o wyłudzeniach kodów BLIK. Jedną z takich spraw prowadzą garwolińscy policjanci.

Jak taki oszukany handel w sieci wygląda, pokazuje przypadek grupy oszustów rozpracowanej przez warszawskich policjantów. Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi komendy stołecznej zatrzymali siedem osób, które za pośrednictwem portali internetowych wprowadzały do obrotu perfumy, odzież i galanterię z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 6,9 mln zł.

Z informacji, do których dotarli funkcjonariusze, wynikało, że grupa osób w wieku od 17 do 43 lat może za pośrednictwem portali społecznościowych wprowadzać do obrotu produkty z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Ogłoszenia o sprzedaży towaru były zamieszczane na portalach pod różnymi kontami, założonymi na fałszywe dane osobowe.

Według posiadanych informacji zapakowany podrobiony towar trafiał do magazynów w Warszawie i Magdalence. Stamtąd paczki były wysyłane do odbiorców za pośrednictwem różnych firm kurierskich. Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 tys. sztuk perfum oraz 1500 sztuk ubrańzawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama