Zawirowania wokół Pekao

numer 2499 - 04.12.2019Gospodarka

BANKI Akcje Pekao staniały na początku tygodnia o blisko 5 proc., choć poza zmianami w zarządzie nie wydarzyło się nic, co mogłoby wpłynąć na fundamenty banku. Reakcja rynku tym bardziej dziwi, że po odejściu prezesa Michała Krupińskiego jego następca Marek Lusztyn zapewnił, że będzie kontynuował dotychczasową strategię Pekao.

Kiedy w poniedziałek Pekao zaliczył największy spadek w subindeksie bankowym WIG – jego akcje potaniały o 4,77 proc. – wielu analityków zastanawiało się, jaka może być tego przyczyna. Oczywiście istotne były informacje o zmianach w zarządzie banku. – Te zmiany wytworzyły niepewność i część inwestorów wycofała swoje pieniądze, bo jak się dzieją rzeczy, których rynek do końca nie rozumie, to inwestorzy wycofują się z inwestycji – komentuje Kamil Stolarski, ekonomista z Santander Banku.

Bank Pekao podał w piątek, że jego dotychczasowy prezes Michał Krupiński złożył rezygnację ze skutkiem natychmiastowym, a swoją decyzję motywował chęcią kontynuowania kariery za granicą. Rada nadzorcza banku powołała dotychczasowego wiceprezesa Marka Lusztyna na funkcję prezesa Pekao, ale pod warunkiem uzyskania przez niego zgody Komisji Nadzoru Finansowego na objęcie tego stanowiskazawartość zablokowana

Autor: jak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama