Jak rozwiązać narodowy problem

​PGE NARODOWY \ Zdymisjonowano prezes spółki będącej operatorem stadionu

numer 2499 - 04.12.2019Sport

Są efekty rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z piłkarzami reprezentacji Polski po meczu ze Słowenią. Zawodnicy poskarżyli się szefowi rządu na fatalną murawę. Efekt? Według informacji serwisu Money.pl wczoraj odwołano prezes spółki PL.2012+, czyli operatora stadionu PGE Narodowy, Alicję Omięcką.

Zawodnicy wspomnieli, że nie jest to murawa, na jakiej powinni grać. [...] Poprosiłem odpowiedzialne osoby, żeby się tym tematem zainteresowały. A tak naprawdę, żeby załatwiły ten temat raz na zawsze – powiedział premier Morawiecki w wywiadzie dla Polsatu News.

Rozwiązanie tematu „raz na zawsze” nie będzie łatwą sprawą. Zbudowany za 2 mld zł stadion tak naprawdę nie jest stadionem, tylko gigantyczną halą widowiskowo-sportową. Projektując obiekt, zdecydowano, że nie będzie tam na stałe murawy, tylko betonowa wylewka.

Przed meczami reprezentacji kładziona jest murawa, którą w ostatnim czasie dostarczał Trawnik Producent. Trawa zwożona jest kilkudziesięcioma tirami znad morza. Choć Trawnik to znana i ceniona firma w Polsce, to niektórych rzeczy nie da się przeskoczyć. Przed meczem ze Słowenią murawa została położona 10 dni wcześniej. A i tak ten okres okazał się niewystarczający. Murawa była w fatalnym stanie, a żeby kompletnie nie rozpadła się piłkarzom pod nogami przed meczem wysypano na nią ogromną ilość piasku.

Co rozwiązałoby problem „raz na zawsze”? Teoretycznie można byłoby położyć murawę na stałe. Ale wtedy potrzebne byłoby zainwestowanie w specjalistyczny sprzęt naświetlający trawę. Dach na PGE Narodowym nie przepuszcza odpowiedniej ilości promieni słonecznych. Od lat na stadionach tego typu stosuje się system wysuwanej murawy spod terenu stadionuzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama

#DziękujeMyZaOdwagę
reklama