fot. Policja.gov.pl/d

Kokainowy śnieg nie zasypie Europy

​NARKOTYKI \ Największy sukces służb od lat

numer 2501 - 06.12.2019Polska

Blisko dwie tony przeznaczonej na rynki zachodniej Europy kokainy o wartości rynkowej nawet 2,2 mld zł zatrzymały polskie służby. Aresztowano również m.in. obywateli Niemiec, Iranu i Kolumbii. – Udaremniliśmy największy przemyt w historii ostatnich wielu lat. Co do wartości, to pewnie największy przemyt w historii co najmniej ostatnich 30 lat – powiedział wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

O sukcesie służb poinformowali wczoraj premier Mateusz Morawiecki i minister koordynator służb Mariusz Kamiński. Podczas krótkiego briefingu towarzyszyli im również komendant główny policji Jarosław Szymczyk i szef Krajowej Administracji Skarbowej Piotr Walczak. – To bardzo skuteczna akcja, która na skalę europejską zapobiegła próbie przemytu. Zostało włączonych w nią bardzo wielu funkcjonariuszy – mówił premier Mateusz Morawiecki.

– Zostały znalezione zapakowane w worki, już ostemplowane stemplem kartelu narkotykowego, przygotowane do wysyłki. (...) Państwo powinno być zawsze o krok przed przestępcami. To dla mnie ogromny powód do dumy, że mamy służby śledcze działające na najwyższym europejskim, jeśli nie światowym poziomie. To przestępcy mają się bać sprawnego, silnego państwa, a nie obywatele przestępców – dodał premierzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama