​Zatrzymania dżihadystów

numer 2501 - 06.12.2019Świat

BEZPIECZEŃSTWO Kolejne zatrzymania terrorystów islamskich w Hiszpanii. Kraj ten jest jednym z najbardziej zagrożonych atakami spośród państw zachodnich.

Hiszpańskie i marokańskie służby poinformowały o wspólnej akcji wymierzonej w dżihadystów związanych z Państwem Islamskim działających w obu krajach.

Lider grupy został zatrzymany na terenie aglomeracji Madrytu. W tym samym czasie w marokańskich miejscowościach Farhana oraz Beni Ansar ujęto trzech innych członków grupy w wieku od 24 do 39 lat.

Jeden z nich jest bratem ważnego terrorysty IS działającego w rejonie granicy syryjsko-irackiej. Media, bazując na źródłach zbliżonych do śledztwa, podają, że mężczyźni planowali przeprowadzenie ataków terrorystycznych, odpowiadając w ten sposób na apele liderów IS o dokonywanie ich w różnych częściach świata. Grupa prowadziła też aktywną działalność w internecie, szerząc ideologię dżihadystyczną.

To już trzecia tego typu grupa od 2017 r. rozbita przy współpracy hiszpańskich i marokańskich służb. W Hiszpanii kilka dni temu ogłoszono alert wysokiego ryzyka ataku terrorystycznego wobec obywateli tego kraju w rejonie Sahary.

Kraj ten jest jednym z najbardziej otwartych państw Zachodu dla nielegalnych migrantówzawartość zablokowana

Autor: Petar Petrović


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama