fot. Kevin Lamarque/Reuters

Sojusz próbuje mówić jednym głosem

​Londyn \ NATO stoi przed nowymi wyzwaniami

numer 2501 - 06.12.2019Świat

Londyński szczyt był sukcesem Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszej części Europy, szczyt jest też zwycięstwem Polski – mówił w środę prezydent RP po zakończeniu spotkania szefów państw i rządów krajów NATO.

W środę na konferencji po zakończeniu jubileuszowego szczytu NATO w Wielkiej Brytanii prezydent Polski Andrzej Duda powiedział, że w stolicy Wielkiej Brytanii wypełniono treścią postanowienia zeszłorocznego szczytu NATO w Brukseli dotyczące stanu podwyższonej gotowości w Sojuszu również w naszej części Europy. Polska włącza się do tej inicjatywy i wniesie znaczący wkład do inicjatywy gotowości NATO 4x30. Jak jednak zauważa dr Jerzy Targalski, nie podano dokładnej daty realizacji tego pomysłu.

W kwestii retoryki była mowa o jedności Sojuszu Północnoatlantyckiego. Stwierdzono, że działania Rosji stanowią zagrożenie dla NATO. – Powiedzmy sobie jednak szczerze, że z naszego punktu widzenia istotne byłoby stwierdzenie, że jakiekolwiek użycie broni jądrowej przez Rosję spotka się z adekwatną ripostą ze strony Sojuszu Północnoatlantyckiego – zauważa politologzawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama