​Paliwa mamy dobre, tylko źle je spalamy

numer 2501 - 06.12.2019Gospodarka

CIEPŁOWNICTWO Ekolodzy alarmują, że znów polskie miasta dusi smog. Tymczasem eksperci podkreślają, że to nie sam węgiel jako paliwo jest głównym problemem, ale sposób jego spalania. Dlatego tak ważne jest zastąpienie w polskich domach tzw. kopciuchów nowoczesnymi piecami.

Polskie spółki węglowe oferują odpowiednie ekologiczne paliwa – powiedział „Codziennej” rzecznik spółki Tauron Daniel Iwan. – W Tauronie Wydobycie właśnie uruchomiono nowoczesny kompleks technologiczny umożliwiający produkcję najlepszych jakościowo paliw węglowych m.in. do produkcji ekologicznych produktów grzewczych – dodał.

Polska Grupa Górnicza też ma w ofercie takie paliwa. Uruchomiła nawet internetowy sklep z ekogroszkiem, żeby można go było nabyć prosto od producenta, szybko i z gwarancją jakości, bo dziś straż miejska może sprawdzić certyfikat na węgiel, którym palimy w kotle. – Kupujący są na bieżąco informowani drogą mejlową o statusie swojego zamówienia – informuje Tomasz Głogowski, rzecznik PGG.

Dodał, że w kopalni Piast powstała w pełni automatyczna linia do paczkowania węgla. – Podczas pakowania precyzyjnie kontrolowana jest zawartość każdego worka, zwłaszcza pod kątem zanieczyszczenia częściami metalowymi – zapewniazawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama