Będzie głośno

KOLĘDOWANIE \ „Betlejem w Polsce” – charytatywna trasa koncertowa z udziałem gwiazd

numer 2501 - 06.12.2019Kultura

Dziesięć koncertów na największych scenach w kraju, ponad 20 wyjątkowych artystów – wśród nich Mietek Szcześniak, Marek Piekarczyk, Natalia Niemen czy żywiołowa Arka Noego oraz śpiewająca z nimi wielotysięczna publiczność – 28 grudnia w katowickim Spodku rusza największa kolędowa trasa koncertowa „Betlejem w Polsce”. Cały dochód ze sprzedaży biletów i płyt przeznaczony jest na akcję charytatywną Ambasador Miłosierdzia.

Hasłem tegorocznej trasy „Betlejem w Polsce” i jednocześnie singlem promującym wydarzenie jest „Głośna noc”. – Bo ta noc nie mogła być cicha, jak to śpiewamy w znanej kolędzie. A to była noc narodzin, kiedy niebo spotkało się z ziemią. Opis ewangeliczny mówi, że to było wielkie wydarzenie – mówił wczoraj podczas konferencji prasowej Mate.O, dyrektor artystyczny przedsięwzięcia.

Trasa koncertowa w wymiarze ogólnopolskim odbędzie się już po raz czwarty. Ponownie usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Utwory będą śpiewane w tłumaczeniu na język polski. – Zaśpiewam kolędę „Ta święta noc” (oryginał „O holy night”), później duet z Mayą Avraham „Z Twego domu”. To stara pieśń izraelska – mówi „Codziennej” Natalia Niemen. Wielkie wyzwanie stoi również przed Markiem Piekarczykiem, który zinterpretuje utwór z IV wzawartość zablokowana

Autor: Anna Krajkowska


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama