​Pomagajmy bezdomnym, strzeżmy się czadu

numer 2501 - 06.12.2019

Udzielanie pomocy osobom bezdomnym, sprawdzenie sprawności instalacji grzewczej i wentylacyjnej, zachowanie ostrożności na jezdni podczas niskich temperatur, noszenie odblasków – to niektóre z prawidłowych zachowań, o których powinniśmy pamiętać podczas zimy. Przypominali o tym reprezentanci służb, takich jak straż pożarna czy policja podczas posiedzenia Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na niebezpieczeństwo podczas zimy najbardziej narażone są osoby bezdomne i samotne, które nie są w stanie ogrzać swojego mieszkania. W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego działa infolinia 987 – bezpłatny i całodobowy numer, pod którym można uzyskać informacje o różnych formach pomocy dla osób bezdomnych – jadłodajniach, schroniskach, noclegowniach. W przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

– W okresie zimy szczególnie musimy pamiętać o osobach bezdomnych, dla których zaczął się najtrudniejszy czas w roku. Nie bądźmy obojętni na ich problemy. Jak co roku udostępniamy numer mazowieckiej infolinii 987, pod którym można uzyskać informacje o formach pomocy oferowanych na terenie całego województwa – apeluje do mieszkańców Mazowsza wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Wojewoda zaapelował także do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, aby w okresie jesienno-zimowym zwrócili szczególną uwagę na potrzeby osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, a także osób starszych mieszkających samotniezawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama