​Złudna kontrola

numer 2501 - 06.12.2019

Miedziowi pożegnali się z rozgrywkami TOTOLOTEK Pucharu Polski na etapie 1/8 finału. Zagłębie przegrało w Gdańsku z Lechią 2:3, choć do przerwy prowadziło 2:0 i wydawało się, że ma ten mecz pod kontrolą.

Od początku meczu lubinianie narzucili swoje tempo gry. Miedziowi długo utrzymywali się przy piłce, wymieniając podania na połowie przeciwnika. W 27. min rozpędzeni goście wyszli na prowadzenie. Saša Živec miał dużo wolnej przestrzeni. Wbiegł w pole karne rywali, obrócił się i oddał strzał, który zaskoczył bramkarza gości. Mimo tego to wciąż przyjezdni nadawali ton spotkaniu. Zagłębie kontrolowało jego przebieg, choć gospodarze kilkukrotnie zbliżyli się do bramki strzeżonej przez Konrada Forenca. Gdy się wydawało, że obie drużyny udadzą się do szatni przy wyniku 1:0, Damjan Bohar podwyższył prowadzenie dolnośląskiej ekipy. Słoweniec po solowej akcji uderzył piłkę nie do obrony i lubinianie po pierwszej części spotkania prowadzili 2:0.

Po przerwie obie drużyny wyszły w nieco zmienionych składach. Początek drugiej połowy nie zwiastował katastrofy, która miała nadejść kilka minut później. I znów to Zagłębie było bliżej zdobycia kolejnej bramkizawartość zablokowana

Autor: Dawid Paluch


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama