​Złudna kontrola

Miedziowi pożegnali się z rozgrywkami TOTOLOTEK Pucharu Polski na etapie 1/8 finału. Zagłębie przegrało w Gdańsku z Lechią 2:3, choć do przerwy prowadziło 2:0 i wydawało się, że ma ten mecz pod kontrolą. Od początku meczu lubinianie narzucili swoje tempo gry. Miedziowi długo utrzymywali się przy piłce, wymieniając podania na połowie przeciwnika. W 27. min rozpędzeni goście wyszli na prowadzenie. Saša Živec miał dużo wolnej przestrzeni. Wbiegł w pole karne rywali, obrócił się i oddał strzał, który zaskoczył bramkarza gości. Mimo tego to wciąż przyjezdni nadawali ton spotkaniu. Zagłębie kontrolowało jego przebieg, choć gospodarze kilkukrotnie zbliżyli się do bramki strzeżonej przez Konrada Forenca. Gdy się wydawało, że obie drużyny udadzą się do szatni przy wyniku 1:0, Damjan Bohar