​ Timmermans o samolotach i hutach

numer 2502 - 07.12.2019Gospodarka

POLITYKA KLIMATYCZNA Ludzie podróżujący na stosunkowo krótkich trasach powinni przesiąść się z samolotów do pociągów w trosce o klimat – przekonuje wiceszef Komisji Europejskiej ds. klimatu Frans Timmermans. Przekonuje też, że aby sprostać wyzwaniom stojącym przed UE w związku z koncepcją Zielonego Ładu, huty będą musiały korzystać z wodoru zamiast węgla.

Ludzie podróżujący na stosunkowo krótkich trasach powinni przesiąść się z samolotów do pociągów w trosce o klimat – twierdzi wiceszef KE ds. klimatu Frans Timmermans. – Samoloty latają z Amsterdamu do Londynu, z Brukseli do Paryża, a nawet do Berlina. Tak nie powinno być. Powinniśmy podróżować pociągami. To musi być częścią koncepcji Zielonego Ładu. Nie rozumiem, dlaczego nie funkcjonują już pociągi nocne, tak jak było wcześniej – podkreślił.

Dodał jednak, że w przypadku dłuższych dystansów, np. z Brukseli do Madrytu, nie zamierza korzystać z pociągu, ponieważ musiałby w nim spędzić więcej czasu niż w pracy. – To nie byłaby racjonalna decyzjazawartość zablokowana

Autor: jak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

reklama

#DziękujeMyZaOdwagę