Możesz jeszcze zaoszczędzić na podatku

numer 2502 - 07.12.2019Gospodarka

PIENIĄDZE Eksperci finansowi przypominają, żeby w ferworze świątecznych zakupów nie zapomnieć o podatkach. Robiąc bowiem odpowiednie wydatki, można sporo zaoszczędzić i dzięki temu mniej zapłacić przy rozliczeniu za 2019 r. Dotyczy to nie tylko przedsiębiorców, lecz także osób fizycznych, które jeszcze do końca roku mogą skorzystać z licznych ulg podatkowych.

Bardzo atrakcyjna jest ulga termomodernizacyjna. – Daje podwójne korzyści, bo dzięki tym inwestycjom można zaoszczędzić na ogrzewaniu, a jednocześnie wydatki na polepszenie warunków cieplnych w domu można odliczyć od dochodu do łącznej wartości 53 tys. zł – radzi Adrian Ostrowski, analityk finansowy. Wykaz wydatków możliwych do odliczenia w ramach ulgi można znaleźć w rozporządzeniu ministra inwestycji i rozwoju.

– Co ważne, ulgę można stosować w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem – dodaje Ostrowski. Jak poinformowało „Codzienną” biuro prasowe resortu finansów, ponieważ jest to nowe rozwiązanie w podatku PIT, dla ułatwienia podatnikom korzystania z tej preferencji w ministerstwie przygotowano objaśnienia (adres: https://www.pitzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się