Turniej pod znakiem whisky

​Euro 2020 \ Znane są już dokładne plany przygotowań reprezentacji Polski do piłkarskich mistrzostw Europy

numer 2502 - 07.12.2019Sport

Po losowaniu grup finałów Euro 2020 w Bukareszcie przygotowania do przyszłorocznych mistrzostw Europy ruszyły pełną parą. Wiemy już, gdzie, kiedy i z kim zagramy przed wyjazdem do Irlandii. Wybrana została też baza reprezentacji.

Wysokiej klasy hotel w Portmarnock, tuż przy brzegu Morza Irlandzkiego, oraz pięknie położone boiska Gannon Park, oddalone od bazy o zaledwie 4 minuty jazdy autokarem – to tutaj reprezentacja Polski zawita 10 czerwca 2020 r., by pięć dni później rozpocząć mistrzostwa Europy na stadionie w Dublinie.

Szukano bazy położonej nad morzem, podobnie jak francuskie La Boulle, w którym nasi piłkarze rezydowali podczas poprzednich mistrzostw Europy we Francji. Hotel położony jest zaledwie 20 kilometrów od stadionu w Dublinie i nieco ponad kwadrans drogi od lotniska. Najciekawsza jest jednak historia obiektu. Portmartnock Hotel & Golf Links to dawna posiadłość rodziny Jamesonów, producentów słynnej whisky. W zeszłym tygodniu przedstawiciele PZPN mieli do wyboru dwa hotele. Drugim był ponad 800-letni pałac Carton House, w którym kadra zatrzymała się w 2013 r. (przegrała wtedy w meczu towarzyskim z Irlandią 0:2). Wybrano jednak majątek Jamesonów. Whisky tej marki jest wciąż serwowana przez miejscowy bar. Można wyjść z niego wprost na plażę zwaną Aksamitnym Pasmem. Obok znajduje się 18-dołkowe mistrzowskie pole golfowe, jedno z najlepszych na Wyspach Brytyjskich. Przez dziesięć lat stacjonowała tam reprezentacja Irlandii, ale ostatnio doczekała się własnego ośrodka treningowegozawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się