Solidarność po tragedii

​WSPARCIE \ Wielka pomoc mieszkańców Szczyrku dla poszkodowanej rodziny

numer 2503 - 09.12.2019Polska

Przychodzimy, by tych, którzy ucierpieli w katastrofie, objąć modlitwą i prosić o Boże błogosławieństwo dla tych, którzy żyją – powiedział w niedzielę podczas mszy św. w kościele w Szczyrku ks. proboszcz Andrzej Loranc. Z kolei mieszkańcy miejscowości deklarują pomoc i wsparcie dla rodziny, którą dotknęła ogromna tragedia.

Msza św. w intencji ofiar środowej katastrofy, ich bliskich, a także wszystkich, którzy nieśli i niosą pomoc, została odprawiona w kościele Piotra i Pawła, należącej do parafii św. Jakuba Apostoła. – Przychodzimy pełni bólu, smutku, przygnębienia. Przechodzimy też pełni nadziei, jako ludzie wierzący. Przychodzimy, aby tych wszystkich, którzy ucierpieli w czasie tej katastrofy, objąć modlitwą. Chcemy prosić o Boże błogosławieństwo dla tych, którzy żyją, a dla tych, którzy odeszli, o życie wieczne – mówił ks. proboszcz Andrzej Loranc.

Kapłan podkreślił, że chrześcijanie wierzą w Opatrzność. – Wierzymy, że wszystko dzieje się z Bożej woli. Chociaż decyzji nie rozumiemy, to jednak stajemy z nadzieją. Chcemy tę nadzieję, przez ręce Maryi, powierzyć Boguzawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się