​Chorosińska: Godność rodziny została przywrócona

numer 2503 - 09.12.2019Polska

POLITYKA Jak zwiększyć demografię w Polsce? Jak oczyścić polski sąd z naleciałości komunistycznych? – to tylko niektóre tematy poruszone w niedzielnej „Politycznej kawie” Tomasza Sakiewicza.

Gośćmi red. Sakiewicza byli: posłanka Prawa i Sprawiedliwości Dominika Chorosińska, publicysta „Gazety Polskiej Codziennie” Jacek Liziniewicz oraz poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

Premier Mateusza Morawiecki powołał Radę Rodziny, której zadaniem jest opracowanie strategii demograficznej i promocja tradycyjnego modelu rodziny. – To jest bardzo ważne, że premier powołał tę radę. Jest w niej wiele osób z rodzin wielodzietnych. To ma być ciało doradcze, które powinno stworzyć strategię demograficzną, bo wiemy, że w Polsce brakuje ok. 200 tys. dzieci do zastępowalności pokoleń – oceniła Dominika Chorosińska, która zaznaczyła, że polityka prorodzinna to nie tylko kwestie socjalne.

Tomasz Sakiewicz zauważył, że przez dziesiątki lat wmawiano nam, że to obciach mieć dużo dzieci, że to niepopularne i niecywilizacyjne. – Trzeba z tym walczyć. Rząd PiS przez wszystkie swoje programy w poprzedniej kadencji spowodował, że godność rodziny została przywrócona – oceniła poseł PiSzawartość zablokowana

Autor: Adrian Siwek


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się