​Żałują, ale nie chcą płacić

numer 2503 - 09.12.2019Polska

PRAWDA HISTORYCZNA W ciągu ostatnich 15 lat mieliśmy do czynienia z zaplanowaną akcją defamacyjną przeciwko Polsce, finansowaną w dużej mierze przez organizacje niemieckie i mającą na celu zdjęcie z Niemiec odium sprawców II wojny światowej. Niemcy w tym czasie wylały na nas kubły pomyj – powiedział Antoni Macierewicz w Polskim Radiu 24. Marszałek senior wyraził zdziwienie, że w czasie wizyty kanclerz Merkel nie padły słowa o reparacjach, których słusznie domaga się Polska.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w piątek wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim oddała hołd ofiarom barbarzyńskich niemieckich zbrodni w byłym obozie Auschwitz-Birkenau. Kanclerz Niemiec, zwracając się m.in. do byłych więźniów obozu, podkreśliła, że jest to dla niej trudne doświadczenie. – Odczuwam głęboki wstyd, biorąc pod uwagę barbarzyńskie zbrodnie, które zostały tu popełnione przez Niemców – powiedziała Merkel.

Marszałek senior Antoni Macierewicz w rozmowie w PR24 powiedział, że był rozczarowany stanowiskiem pani kanclerz Merkel. – Dobrze, że potępiła zbrodnie niemieckie, ale trzeba sobie uświadomić, że jak na pierwszą wizytę w tym miejscu, było to niewiele – mówiłzawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się