​Saudyjski wojskowy odpowiedzialny za masakrę na Florydzie

numer 2503 - 09.12.2019Świat

USA Ppor. Mohammed Saeed Alshamrani w ubiegłym tygodniu zabił trzy osoby i ranił osiem, zanim został zastrzelony przez policję w amerykańskiej bazie wojskowej (Naval Air Station Pensacola). Ten saudyjski oficer, który przebywał w Stanach Zjednoczonych na szkoleniu wojskowym od 2016 r., w swoim manifeście określił USA jako „państwo zła”.

Sprawca otworzył ogień z broni krótkiej w budynku szkoleniowym w bazie Pensacola ok. godz. 6.50 czasu lokalnego. Joshua Kaleb Watson, który został kilkukrotnie postrzelony, zdołał wydostać się z obiektu i poinformować o szczegółach patrol interwencyjny. Informacje te ułatwiły wyeliminowanie napastnika, którym okazał się ppor. Mohammed Saeed Alshamrani. Sam Watson zmarł wskutek odniesionych ran.

W toku śledztwa ustalono, że Alshamrani, który zabił trzy osoby, a ranił osiem, zakupił krótką broń w jednym z lokalnych sklepów wraz z sześcioma powiększonymi magazynkami, które miał przy sobie w chwili strzelaniny.

Saudyjski pilot na chwilę przed masakrą umieścił pod pseudonimem serię antyamerykańskich postów w mediach społecznościowych. „Jestem przeciwko złu oraz Stanom Zjednoczonym, które stały się państwem złazawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się