​Gotówka w odwrocie

numer 2503 - 09.12.2019Gospodarka

FINANSE Transakcje bezgotówkowe stają się coraz popularniejsze. Szacuje się, że w 2022 r. na świecie dokonywanych będzie już ponad bilion transakcji bezgotówkowych rocznie – wynika z raportu firmy Capgemini „World Payments Report 2019”.

W płatnościach bezgotówkowych największe wzrosty notują rozwijające się kraje Azji (32-procentowy wzrost rokrocznie) oraz rejon CEMEA (Europa Środkowa, Bliski Wschód i Afryka) – wzrost o 19 proc. W krajach rozwiniętych roczne wzrosty są na poziomie 7 proc. Według analizy firmy Capgemini, światowego lidera w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej, szacunkowa globalna stopa wzrostu płatności bezgotówkowych na świecie wynosi ok. 14 proc. (wyniki 2019 r. w stosunku do 2018 r.).

Prognozy te mogą się okazać jeszcze lepsze, gdy weźmie się pod uwagę duże zaangażowanie firm technologicznych w tworzenie nowych rozwiązań oraz promocję transakcji bezgotówkowych. Jednocześnie to wciąż karty debetowe są najpopularniejszym środkiem płatniczym w transakcjach bezgotówkowych.

Według raportu Capgemini rynek płatności ewoluujezawartość zablokowana

Autor: ar


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się