Miliony na rozwój zrównoważonego transportu

numer 2503 - 09.12.2019Gospodarka

FINANSE Bank Gospodarstwa Krajowego i Komisja Europejska podpisały umowę, której celem jest promocja rozwoju paliw alternatywnych oraz rozwój europejskiej sieci transportowej. Na projekty w całej Unii Europejskiej przeznaczono 198 mln euro.

Zawarcie umowy z KE to wyróżnienie i wyraz zaufania instytucji UE do BGK. Cieszymy się, że nasze doświadczenie i dobre wyniki we wdrażaniu środków europejskich zostały docenione – powiedział Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK.

Projekt prowadzony jest w formule konkursu pt. „Łącząc Europę” CEF Transport Blending Facility. Jak wyjaśniono, blending to tzw. mieszany produkt finansowy, który łączy w sobie kredyt i bezzwrotne wsparcie (grant). W wypadku programu CEF Blending Facility pieniądze przyznawane przez KE mają zasilić inwestycje rozwijające innowacyjny i przyjazny środowisku transport.

Wsparcie dotyczy projektów związanych z wykorzystaniem paliw alternatywnych w transporcie (wodór, CNG, LNG, energia elektryczna) lub z rozbudową i unowocześnieniem Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowymzawartość zablokowana

Autor: ar


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się