​Od kawalerki po cztery pokoje

numer 2503 - 09.12.2019

Jeszcze w pierwszej połowie grudnia zostanie wbita pierwsza łopata pod budowę lokali w ramach programu Mieszkanie+ w Radomiu. To kolejna inwestycja w ramach rządowego projektu. Powstaną 124 mieszkania, które mają być gotowe w trzecim kwartale 2021 r.

Za inwestycję odpowiedzialna jest spółka PFR Nieruchomości, która właśnie finalizuje proces zawarcia kontraktu z generalnym wykonawcą.

W ramach rządowego programu Mieszkanie+ przy ul. Tytoniowej w Radomiu powstaną dwa siedmiokondygnacyjne budynki. Średnia powierzchnia mieszkań będzie wynosiła ok. 50 mkw. Mieszkania będą zróżnicowane pod względem metrażu. Zaplanowano m.in. kawalerki oraz mieszkania czteropokojowe.

Przypomnijmy, że w połowie listopada br. radomski magistrat wydał pozwolenie na budowę.

W tym roku mają się rozpocząć prace przygotowawcze terenu pod budowę. Na zewnątrz nowych budynków zostaną zlokalizowane miejsca postojowe dla samochodów.

Spółka PFR Nieruchomości przeprowadziła nawet specjalną ankietę. Wpłynęło 2403 odpowiedzi. Pytania były dostępne na stronie internetowej spółki. Celem badania było pozyskanie informacji co do skali potrzeb mieszkańców Radomia. Wyniki pokazały, że zainteresowanie mieszkaniami w ramach rządowego programu wśród radomian jest duże. Średnio zainteresowanych jest 20 osób na jedno mieszkanie. 80 proc. respondentów to osoby między 21. a 40. rokiem życiazawartość zablokowana

Autor: Anna Gębalska-Berekets


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się