​Kajetanowicz siódmy raz z rzędu

numer 2503 - 09.12.2019

Kajetan Kajetanowicz, jadący fordem fiestą WRC, wygrał w Warszawie 57. Rajd Barbórka. Trzykrotny mistrz Europy i wicemistrz świata w kategorii WRC 2 triumfował w imprezie po raz siódmy z rzędu. Tym samym poprawił rekord należący do Tomasza Kuchara. „Kajto” wygrał także najbardziej efektowną część rajdu – Kryterium Asów na Karowej.

Drugie miejsce w tegorocznej edycji imprezy tradycyjnie zamykającej sezon rajdowy w Polsce zajął Fin Jari Huttunen jadący hyundaiem I20 R5, który stracił do zwycięzcy 29,95 s. Na trzeciej pozycji uplasował się tegoroczny mistrz Polski Mikołaj Marczyk (skoda fabia R5) – strata 43,06.

Rozegrano sześć odcinków specjalnych, Kajetanowicz wygrał dwa poranne na torze Modlin, gdzie uzyskał prawie 40 s przewagi nad rywalami i na kolejnych spokojnie kontrolował sytuację.

Za czołową trójką znalazł się trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (ford fiesta proto), który był wolniejszy od zwycięzcy o 55,43 s.

Sobotnią rywalizację zakończyło kultowe Kryterium Asów na Karowej. Jazdy pokazowe w centrum miasta rozpoczęły się już o godz. 17. Po ich zakończeniu 45 najlepszych zawodników Barbórki od godz. 18.30 walczyło o statuetkę Pani Karowej, która została wręczona podczas ceremonii zamykającej rajdową sobotę w stolicy.

Kryterium Asów wygrał Kajetan Kajetanowicz. Tym samym kierowca z Ustronia zgarnął komplet zwycięstw w tegorocznej edycji Rajdu Barbórkazawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się