​Rodzina fundamentem Niepodległej

numer 2503 - 09.12.2019

Od 22 lat dolnośląska Solidarność organizuje wojewódzki konkurs plastyczny, którego ideą jest nawiązanie do Święta Niepodległości 11 listopada. Finał tegorocznej edycji odbył się 6 grudnia, a jej hasło przewodnie brzmiało „Rodzina fundamentem Niepodległej”.

Ten konkurs spośród wielu innych wyróżnia to, że daje szansę pokazania możliwości twórczych wszystkich dzieci i młodzieży ze względu na to, że mogą w nim wziąć udział zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół podstawowych, szkół średnich oraz placówek specjalnych, podzieleni na pięć kategorii. Nie ma też ograniczeń, jeśli chodzi o formę prac, dlatego na wystawie ukazującej dokonania najmłodszych adeptów sztuki można zobaczyć naprawdę niezwykłe eksponaty.

Nie tylko uczestnicy konkursu otrzymują nagrody i dyplomy, podziękowania dostają także opiekunowie młodych artystów. W tym roku nagrodzono ok. 70 uczestników i 50 opiekunów. Prace spłynęły z wielu miejscowości Dolnego Śląska, m.in. z Kłodzka, Legnicy, Dzierżoniowa, Bielawy i Jelcza-Laskowic.

Konkursowi patronuje dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk. Przed ceremonią wręczenia nagród skorzystał z okazji, by jako historyk przedstawić licznie zebranej młodzieży szkolnej wraz z opiekunami ciąg zdarzeń z ostatnich stuleci, których uwieńczeniem była wywalczona przez Solidarność wolna Polska.

– Dziękuję za ten piękny konkurs i jego owoce. To wszystko służy Polsce, a to jest wielka sprawazawartość zablokowana

Autor: Janusz Wolniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się