​Miedziowi zdobyli Białystok

numer 2503 - 09.12.2019

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali 1:0 w Białymstoku z Jagiellonią, dzięki czemu zbliżyli się do sobotnich rywali na punkt w tabeli PKO Ekstraklasy. Zwycięstwo Miedziowym dał Damjan Bohar, strzałem z piętnastu metrów skutecznie kończąc kontrę lubinian.

Dla dolnośląskiego zespołu było to drugie zwycięstwo z rzędu. Wygrana mogła być zresztą bardziej okazała, gdyby choćby w 50. minucie Bohar wykorzystał znakomitą okazję po błędzie białostoczan i podaniu w polu karnym od Bartosza Białka. Słoweniec, uderzając z pięciu metrów, jednak przestrzelił.

– Myślę, że zagraliśmy bardzo dobry mecz i byliśmy do niego dobrze przygotowani. Po ostatnim spotkaniu w Pucharze Polski nie wracaliśmy do Lubina, tylko pozostaliśmy tutaj. Mobilizowaliśmy zawodników, mówiliśmy, co nie było dobre i jak należy zagrać w kolejnych spotkaniach. Ich reakcja była bardzo dobra. Zagraliśmy w defensywie kompaktowo, byliśmy skoncentrowani i kontrolowaliśmy mecz tak, jak tego oczekiwałem. W pierwszej połowie strzeliliśmy jedną bramkę, a czerwona kartka w drugiej połowie zadziałała na nas psychologicznie. Byliśmy niebezpieczni w szybkich atakach, posyłając piłkę za plecy obrońców Jagiellonii. W 50zawartość zablokowana

Autor: Paweł Sasiela


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się