reklama


fot. Arkadiusz Ławrywianiec/Gazeta Polska

Spór o restrukturyzację fabryki Opla

MOTORYZACJA \ Związkowcy obawiają się redukcji, koncern dementuje

numer 2508 - 14.12.2019Gospodarka

Wczoraj w gliwickiej fabryce Opla związkowcy zorganizowali tzw. masówki. Domagają się gwarancji zatrudnienia i utrzymania dotychczasowych warunków pracy. Przedstawiciele francuskiej grupy PSA, do której obecnie należy Opel, zapewniają, że wszelkie prawa pracownicze są respektowane.

Postulaty kolegów z Opla poparł zarząd śląsko-dąbrowskiej Solidarności i wezwał zarządy Opel Manufacturing Poland (OMP) i PSA Manufacturing Poland do rozmów. Związkowcy ostrzegają, że załoga jest bardzo rozczarowana postawą PSA, zwłaszcza że koncern dostał pomoc państwa na nową inwestycję.

– Najwyższy czas, żeby cała załoga poznała prawdę o tym, co nas czeka w ramach tzw. restrukturyzacji koncernu – tak konieczność organizowania masówek tłumaczy Mariusz Król, szef Solidarności w OMP. W jego ocenie zarządy polskich spółek koncernu unikają rzetelnego dialogu ze związkami zawodowymi. – Dlatego 10 grudnia przesłaliśmy swoje żądania do europejskich władz PSA – twierdzi. Od początku tego tygodnia w firmie rozpoczęła się kontrola Państwowej Inspekcji Pracyzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama