reklama


O tym i owym

numer 2508 - 14.12.2019

Koncert

Opowieść o sztuce

Igor Strawiński zapisał się w historii muzyki jako wielki rewolucjonista i kompozytor, który śmiało przełamywał konwencje, nieraz szokując krytyków i słuchaczy. Jednak nie wszystkie jego dzieła są tak radykalne. Mniej znane, ale równie atrakcyjne oblicze twórcy ukazuje balet „Apollon musagète”, który zalicza się do nurtu neoklasycyzmu.

14 grudnia, godz. 18, NFM,

pl. Wolności 1, Wrocław

 

Akcja

Choinkowy Las pomaga dzieciom

Jak kupując świąteczne drzewko, podzielić się magią Bożego Narodzenia z potrzebującymi? To proste! Przy Stadionie Miejskim we Wrocławiu stanął Choinkowy Las, który pomaga małym pacjentom z Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei”. 10 zł z każdego kupionego w Choinkowym Lesie drzewka przeznaczane jest na „Program Broviac. Krócej w szpitalu”.

Do 23 grudnia, godz. 9–21, Stadion Wrocław, al. Śląska 1, Wrocław

 

Warsztaty

Modna niedziela

Czy elementy odzieży mogą być unikatowe? Czym jest kolekcja i jak ją udokumentować? W jaki sposób mali projektanci mogą zainspirować się dziełami sztuki? Tym razem przygotujemy niepowtarzalne obrazy lustra. W grudniową niedzielę uczestnicy stworzą unikatowe prace, inspirując się dziełem Włodzimierza Borowskiego „Manilus”.

15 grudnia, godzzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama