fot. Bartłomiej Zborowski/PAP

Marszand Struzik i akwarele

​SAMORZĄD \ Dziwny przetarg na Mazowszu

numer 2509 - 16.12.2019Polska

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik słynie z organizowania dziwnych przetargów. Tym razem zamówił do urzędu akwarele. Co ciekawe, na etapie oceny wniosków urzędnicy marszałka uznali, że doświadczeni artyści nie poradzą sobie z namalowaniem pejzaży. Ostatecznie wybrali ponaddwukrotnie droższą ofertę drukarni offsetowej z Brwinowa.

Zamówienie na 100 malowanych obrazków przedstawiających widoki Mazowsza zostało podzielone na dwie kategorie. 50 obrazków miało przedstawiać pejzaże z przyrodą, a druga połowa – z architekturą. Zapytanie ofertowe wystosowano do dwóch firm z Brwinowa.

Pierwsza z nich to ArtWilk, należąca do artystów. Na ich stronie internetowej są sprzedawane obrazy, bombki choinkowe i inne prace. „Pracownię Malarstwa Artystycznego »ArtWilk« prowadzimy od 1983 r., wszystkim doceniającym piękno dostarczamy wspaniałe przedmioty, które cieszą oko. […] Otwarcie naszej pracowni poprzedziły wieloletnie studia oraz działalność plastyczna. W tym czasie nie tylko nabywaliśmy umiejętności, lecz także kształtowaliśmy swoją wrażliwość artystyczną na to, co wyjątkowe i warte uwiecznienia. W początkach naszej działalności artystycznej głównie skupialiśmy się na malarstwie, wykonując pejzaże, miniatury, malując martwą naturę, kwiaty oraz architekturę. Już w tym czasie nasze dzieła uzyskały szerszą popularność – braliśmy udział m.in. w wystawach zbiorowych w takich miastach, jak: Ottawa, Hamburg, Chicago, Frankfurt, Mediolan, Monachium, Klagenfurt. W kolejnych latach zajęliśmy się również zdobnictwem artystycznym” – piszą o sobie właściciele ArtWilk, Jerzy i Maria Wilkowie. Jak podkreślają, inspirują ich krajobraz i przyroda, i to właśnie one stanowią główną tematykę ich dzieł.

Drugą firmą, do której wysłano zapytanie ofertowe, nie ma takiego doświadczeniazawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się